niedziela, 4 grudnia 2016

28. Luca Egloff

Cześć!
Czyż to nie wspaniałe uczucie, gdy słyszymy polski hymn po drużynowym konkursie Pucharu Świata? ;) Na pewno nasi skoczkowie sprawili legendzie polskich skoków - Adamowi Małyszowi piękny prezent na 39. urodziny. Panu Adamowi życzę wszystkiego najlepszego i tak jak On mam nadzieję, że również w dzisiejszym indywidualnym konkursie nasi skoczkowie pokażą ogromną klasę!

Dzisiejszy autograf otrzymałam od szwajcarskiego skoczka narciarskiego - Luci Egloffa. W marcu 2008 roku mając 13 lat zadebiutował w zawodach organizowanych przez Międzynarodową Federację Narciarską. We wrześniu 2009 roku zadebiutował w zawodach z cyklu Alpen Cup zajmując 29. i 18. miejsce, a w lutym 2010 roku zadebiutował w zawodach Fis Cup, gdzie zajął 45. miejsce. Pierwsze punkty do tej klasyfikacji zdobył w wakacje 2011 roku. Następnym krokiem w karierze Luci był Puchar Kontynentalny, w którym zadebiutował w grudniu 2011 roku, jednak swoje pierwsze punkty wliczane do klasyfikacji generalnej tego cyklu zdobył 21 lutego 2014 roku zajmując wtedy 29. miejsce. Późniejsze sukcesu w zawodach "drugiej ligi" skoków narciarskich pozwoliły Mu wystartować w zawodach Pucharu Świata w Klingenthal 23 listopada 2014 roku. Zajął wtedy miejsce 49.
7 października 2012 roku zajął trzecie miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Szwajcarii. Jego brat Pascal również jest skoczkiem narciarskim.


Luca wysłał mi również podpisane zdjęcie ;)

Ja już odliczam minuty do dzisiejszego konkursu indywidualnego ;) Miejmy nadzieję, że dobre warunki pozwolą na sprawiedliwą rywalizacją, w której Polacy będą walczyli o czołowe miejsca.
Do zobaczenia ;)

11 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/12/154-petr-cech.html

  OdpowiedzUsuń
 2. gratulacje, zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! :D zapraszam na relację :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/12/relacja-z-mikoajkowych-zawodow-w-wisle.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Hejka! Bardzoo podoba mi się wygląd Twojego bloga ^^, Gratulacje podpisu!Zapraszam do mnie na wywiad z Vojtěchem Štursa!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje!
  http://autografymartynyautografy.blogspot.com/2016/12/58-daniel-andre-tande.html

  OdpowiedzUsuń