poniedziałek, 14 listopada 2016

26. Jakub Kot

Cześć! Witam was po bardzo dłuuugiej przerwie, za którą bardzo was przepraszam. Obiecuję, że posty na blogu będą pojawiały się regularnie. Jak widać, zmienił się trochę jego wygląd. Mam nadzieję, że wam się podoba. Chciałabym podziękować tutaj mojej koleżance Kasi, która cały blog "upiększyła". Dziękuję!!!

W telewizji powoli pojawiają się już świąteczne reklamy, w sklepach mnóstwo bożonarodzeniowych ozdób, w niektórych rejonach Polski pierwszy śnieg dawno za nami... Co to oznacza?
                                                  
Zbliża się Puchar Świata w skokach narciarskich!!!
 
Już tylko 11dni!!!
 
Ja do rozpoczęcia sezonu zimowego odliczam przynajmniej od ponad dwóch tygodni ;)
Mam nadzieję, że początkowa sytuacja z poprzedniego sezonu się nie powtórzy. Niech tym razem bardzo dobre wyniki w sezonie letnim dadzą naszym zawodnikom wiele chwil radości w sezonie zimowym.
 
Przechodzimy już do autografu:
Jakub Kot to syn Rafała Kota i brat Macieja Kota. W 2009 roku zdobył brąz w drużynowych Mistrzostwach Świata Juniorów. Jest to również dwukrotny medalista zimowej Uniwersjady z 2011 i 2015 roku. Karierę skoczka narciarskiego rozpoczął w roku 2000. Zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2007/2008, brał również udział w konkursach Fis Cup, gdzie na koniec sezonu został skwalifikowany na miejscu 19. W kolejnym sezonie w zawodach Fis Cup w Harrachovie dwukrotnie zajął miejsce na podium. Później wystąpił również w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie zajął 45. miejsce. Dwa tygodnie później zdobył pierwsze zimowe punkty Pucharu Kontynentalnego. Życiowy rekord Jakuba Kota to 182,5 metra, ustanowiony na mamuciej skoczni w Oberstdorfie.
Po zakończeniu sezonu 2014/2015 Jakub Kot ogłosił zawieszenie swojej sportowej kariery. Wystartował jednak w dwóch konkursach cyklu Fis Cup zajmując 5. i 4. miejsce. Dwukrotnie odniósł zwycięstwo w zawodach tej samej rangi w Whistler.
 
 
Pozdrawiam i do zobaczenia wkrótce ;)


14 komentarzy: